pRAWlinky - BodyBello v kuchyni

07.12.2015

Tady je důkaz, že co můžu sníst, tím se můžu namazat. Suroviny na BodyBello se opravdu mohou konzumovat. Např. ve formě pralinek z kakaového másla. Tuhle rychlovku zvládnete udělat ještě na tyto vánoce. Za 15 minut je hotovo.

Na výrobu potřebujete

  • 100g kakaového másla

  • 45g kakaa

  • 40g javorového sirupu

  • mandle, nebo ořechy, sušené ovoce, co je libo

Postup

Smíchejte kakaové máslo, kakao a javorový sirup a opatrně ohřívejte ve vodní lázni (menší kastrol nebo misku dejte do většího kastrolu s vodou). Kakaové máslo se topí už při 32-34 stupních Celsia, tak pokud jedete v RAW a máte RAW suroviny, směle do pRAWlinek.

Jakmile je vše rozpuštěno a pěkně smícháno, přidejte nasekané mandle, oříšky, nakrájené sušené ovoce nebo všechno. Nalejte do formičky na pralinky (silikonové nebo akrylové) a nechte zatuhnout. Práce u plotny je hotová opravdu za chvilku, v lednici pak pralinky tuhnou asi hodinu. Vyzkoušejte na jedné, jestli už fakt vytuhla.

Improvizujte, obdarovávejte

S receptem můžete variovat. Kakaa lze trochu přidat, chuť pak bude více "bitter", javorový sirup nahradit jiným sladidlem, např. agávovým sirupem, medem, apod. pRAWlinky lze dále jakkoli ozdobit. Já jsem je zabalila do balíčku spolu s kakaovým máslem a budu je dávat těm, které se kakaovým máslem mažou zvenku. Jako důkaz, že CO MŮŽU SNÍST, TÍM SE MŮŽU NAMAZAT.

Tak šup zítra pro suroviny (třeba do DMka, tam mají všechno) a ještě zítra překvapte dalším druhem vánočního cukroví!

Maki

Další články...

Když se mě redaktorka Iveta Vařečková vyptávala, co mě v dětství bavilo, otevřela jsem si svá zatím skrytá místa. V textu se žádné dramatické odhalení nekoná. Já jen vím, že můj sen být módní návrhářkou usnul někdy v šestnácti a od té doby spí. Jsem ve stavu, kdy nic nezkouším, protože vím, že na "to" nejsem dost dobrá. Takové...